13. forduló: 43. SZ. ÉPÍTŐK SK – IKARUS BSE 2:0 (1:0)

2019.11.09. 17-óra, Mészöly Kálmán műfüves pálya:

Gól: Szabados (39p), (68p)

Gólpassz: Horváth N., Pethő

Sárga: Kozma (35p), Maczinkó (54p), Gerhardt (64p)

Piros: Mészáros (60p második sárga lappal)

Dr. Hevesi Tamás:“A vártnál nehezebben nyertünk. Sajnos egy órán át nem tudtunk kellő mértékben labdát birtokolni és a labdavesztés utáni visszatámadásaik sem voltak elég hatékonyak. Ellenben ma megvoltak azok az egyéni villanásaink, melyek végül a javunkra döntötték el ezt a mérkőzést.”

Két szebb napokat látott csapat találkozott szombat délután. Másfél évvel ezelőtt még egy dobogóért menő, igazi rangadó lett volna ez a meccs. Mára inkább kiesési rangadó. Az Ika ebben a szezonban új alapokra helyezte a felnőtt csapatát, zömében a saját fiataljait szerepelteti a mérkőzéseken. Az út ezidáig igencsak göröngyös, pontokban alig kifejezhető (4 pontot szereztek). Igaz a bajnokság legnagyobb esélyesét, a BVSC-t azért csak megtréfálták (2:2).

A mieink 3 nehéz mérkőzésen vannak túl (Újpest, REAC, BVSC), ahol a tisztes helytállás mellett nem sok sikerben volt részünk. A statisztikánk 0 pont és 0:7-es gólkülönbség. Most viszont egyértelműen győzelemre készültünk, ennek is volt köszönhető a támadóbb hadrend, a több támadó típusú játékos szerepeltetése a kezdőben.A mérkőzés végig szakadó esőben zajlott. A 4. percben Mészáros bal oldalról bekanyarított szögletére többen is robbantak középen, végül 5 méterről Orosz belsőzte kapura a labdát, de pont a kapus kezébe! A 7. percben megfagyott az ereinkben a vér! Varga a félpálya közelében egy tiszta labdát jobbról középre (el)passzolt, a vendégek az eladott labdából leindították Pénteket, aki egyedül mehetett Kires kapujára, szerencsénkre a 12 méterről leadott lövését kapusunk lábbal védte! Nem sokkal később egy formás, bal oldali akciónk végén Orosz az alapvonal közeléből gurított vissza, a röviden Mészáros átvette, és a védők között megtartotta a labdát, majd Gerhardtnak vissza készítette, azonban a 18 méteres lövést blokkolták a védők.A 14. percben a térfelünk közepén, kissé jobbról az Ika végezhetett el pontrúgást. Ferkel szabadrúgása az egyszemélyes sorfalunkat, Szabadost találta telibe. Miközben a mieink a földre csukló csapatkapitányunkat figyelték, addig Ferkel átvette a hozzá visszapattanó labdát, tolt egyet rajta, majd 20 méteres lapos lövést küldött a kapunk bal alsó sarka felé, amit azonban Kires gyors vetődéssel oldalra ütött, Maczinkó pedig eltakarította a kipattanót.Ezt követően mezőnyjáték következett kevés lehetőséggel. A játék bizonyos időszakaiban mezőnyfölénybe kerültünk, aztán viszont újra kiegyenlítetté vált a játék. Ezek a rövid periódusok váltogatták egymást. A 30. percben Kocsis 35 méteres lapos, életerős szabadrúgását védte, a bal alsó előtt, előrevetődve Tuza. A 37. percben Kozma a jobb oldalról, a vendég térfél közepéről betekert labdáját Kocsis 11 méterről a kapus kezébe bólintotta. A 39. percben megszereztük a vezetést. Horváth N. hozta föl a labdát a vendég térfélen, már úgy nézett ki, hogy cselezés közben leszerelik, de középpályásunk visszatámadt és újra megszerezte a labdát, a 16-oshoz érve balra Szabadoshoz játszott, aki egy lövőcsellel befelé húzott, majd 16 méterről egy védő lábát is érintve a rövid, bal alsóba zúdította a labdát 1:0.A félidő utolsó perceiben már különösebb nem történt a pályán. A vártnál kiegyenlítettebb volt az első félidő, ráadásul az enyhe fölényünk ellenére a vendégek időnkét igen tetszetős játékkal hozták ki a labdát. A gól viszont láthatóan megnyugtatott bennünket. Eleinte a fordulás után sem sokban változott a játék. Az 51. percben Siliga 17-ről tekert, félmagas lövést küldhetett a kapunkra, szerencsére ha nem is sokkal de azért eltévesztette a jobb sarkot.Az 55. percben könnyen megduplázhattuk volna az előnyünket. Horváth N. szöktette Kocsist, aki 10 méterről átlöbbőlte a kifutó kapus és sajnos a kaput is! A 60. percben kissé peches módon megfogyatkoztunk. A vendég térfél közepén cselező Horváth Norbit csúnyán elkaszálták (amit a bíró egyből le is fújt), a tovább csorgó (már játékon kívüli) labda megszerzése közben Mészáros megrúgta az ellenfelét, amiért megkapta a második sárga lapját és mehetett is zuhanyozni. Az utolsó 30 percre 10-en maradtunk.A 62. percben egy bal oldali szöglet után Kires röviden öklözte ki a labdát, majd a védőink nemkülönben röviden szabadítottak fel, így Biró lőhetett 17-ről nem sokkal a bal alsó mellé. A 68. percben csak összejött a nagyon fontos és megnyugtató 2. gólunk. Pethő a bal szélen tartotta meg a labdát, majd befelé Szabadoshoz játszott, csapatkapitányunk nagy lendülettel, ellenállhatatlanul indult meg befelé, majd 17 méterről elemi erővel, védhetetlenül bombázott a jobb alsó sarokba 2:0.Láthatóan a létszámhátrány nekünk tett jót. A vendégek mintha pszichésen és fizikálisan is elfáradtak volna, ellenben a mieinkkel, akik 10 emberrel egyre magabiztosabban, egyre nagyobb fölényben játszottak, sorra alakítva a helyzeteket. Érett a 3. gólunk. A 72. percben a láthatóan felszabadultan és nagy kedvel futballozó csapatkapitányunk majdnem megszerezte a harmadik gólját. 25 méteres léc alá tartó szabadrúgását a levegőben úszva piszkálta ki Tuza! A 87. percben ismét Szabados volt elemében, most a bal oldalon az alapvonal közelében ültette hintába a védőjét, majd mesterien tálalt a középen érkező Horváth N. elé aki egyből, 11 méterről laposan, a hosszú sarok felé küldte a labdát, már a kapus is csak tehetetlen szemlélője volt az eseményeknek, miközben a labda 1 cm-rel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret!Az utolsó percek is rólunk szóltak. A 90. percben ismét egy Szabados bomba! Csapatkapitányunk sokadjára tesztelte a vendég hálóőrt, most azonban a 16 méteres erős lövést Tuza védeni tudta, a kipattanót pedig Gerhardt 10 méterről a kapuba passzolta. Az oldalbíró szerint ezt lesről tette és érvénytelenítette a találatot. A 91. percben Szabó M. nagy lendülettel, középen hozta fel a labdát, majd 25 métere a vendég kaputól, a tőle jobbra tisztán helyezkedő Horváthoz játszott, aki kettőt tolt a labdán, majd 8 méterről a kivetődő kapus felett, a felső léc fölé lőtt!Ez a meccs is megmutatta számunkra, hogy az idei BLSZ1-ben nincs könnyű meccs, legalábbis nekünk biztosan nincs. A vártnál kiegyenlítettebb első félidő után, egy magabiztosabb második következett. Különösen 10 emberrel, az utolsó fél órában játszottunk jól! Ezen a meccsen döntőnek bizonyultak az egyéni kvalitásaink. Kires 1-2 fontos helyzetben bemutatott védései és Szabados kiváló átlövései ma a mérleg nyelvét jelentették és javunkra döntötték el a meccset. Ezzel a győzelemmel talán fellélegezhetünk, mert a mögöttünk, a veszélyes zónában lévőket le is szakítottuk egy kicsit. A nyugodt(abb) téli pihenőhöz azonban szükség lenne néhány további pontra. Akár rögtön a hétközi, halasztott mérkőzésen.A folytatásban szerdán 20-órai kezdéssel Budafokra, a Promontor utcába látogatunk a Svábhegy vendégeként.