14. forduló: PÉNZÜGYŐR SE – 43. SZ. ÉPÍTŐK SK 1:2 (1:1)

2019.11.16. 13-óra, Pasaréti út, Pénzügyőr pálya:

Jencsik 7 (Mészáros 70p 6),  Kocsis 8 (Örkényi 87p 0)

Gól: Maczinkó (26p), Kocsis (56p)

Gólpassz: Jencsik, Jencsik

Sárga: Szabados (40p), Gerhardt (70p)

Dr. Hevesi Tamás:“Elképesztőt nyújtott a csapat! Hihetetlen, hogy miközben a színfalak mögött küzdünk az elemekkel, a pályán ebből semmi sem látszik. Sőt, ha kell harcolunk, ha kell játszunk, ha kell egyszerűen csak taktikusak vagyunk. Az ilyen pillanatokért érdemes csinálni ezt az egészet.”

Jó hangulatban érkeztünk a Pénzügyőr elleni összecsapáshoz. Néhány nap alatt 6 pontot szereztünk, ami jelentősen javított a mutatóinkon. Igaz helyezésben csak egyet léptünk előre, de pontokban nagyon eltávolodtunk a veszélyes zónától. Minden másban viszont romlott a helyzetünk. A hétközi meccsen Demeter meghúzódott, Szabó M. családi problémái miatt hazautazott, Kiss Dávid is lesérült, és Horváth sem teljesen egészségesen lépett ma pályára. Így olyannyira “összeszűkült” a keret, hogy rég nem látott “visszatérők” kerültek a padra, Örkényi és Gergely személyében.A volt NB3-as csapatok táborát erősítő hazaiak jelenleg a 5. helyen tanyáztak a tabellán. Előzetesen a mérkőzés esélyesei egyértelműen ők voltak, igaz ki ne emlékezne (tőlünk), hogy 2015-ben, az akkor is a visszakerülésért küzdő (és végül fel is jutó) zöld-fehéreket 1:0-ra legyőztük a Fáy utcában. Most viszont Pasaréten kellett játszani, novemberhez képest kitűnően előkészített (kissé csúszós) pályán.Az első percekben (2. percben) sajnálatos sérüléssel indult a meccs. Cseh próbálta a térfelünk közepén szerelni Gellérfit, az összecsapás következtében, végül le is kellett cserélni a bokasérülést szenvedett hazai játékost (mielőbbi jobbulást kívánunk neki). A 7. percben máris okunk lehetett nemi vérnyomás emelkedésre, amikor Turi jobb oldali alapvonalról belőtt labdája, érkezők hiányában elsuhant a kapunk előtt. A 10. percben viszont számunkra rendkívül peches módon vezetést szerzett a Pénzügyőr. Egy előrevágott labdára Kires lépett ki a kapujából, meg is kaparintotta Turi elől a játékszert, de kiperdült a labda a kezéből, pont a hazai szélső elé, aki utána ment a labdának és az alapvonal közeléből, éles szögből pár lépésről a hosszú bal alsóba gurított 0:1.A demoralizáló gól nem szegte a kedvünket! A 14. percben akár egyenlíthettünk is volna. Kocsis húzott jobbról befelé, majd a 16-os bal sarkánál helyezkedő Szabadoshoz játszott, aki szintén befelé mozgott, majd a mögötte érkező Jencsikhez sarkalt, aki ezzel jó helyzetbe került, majd 9 méterről, kissé balról jobb külsővel gyengén a kapu rövid oldala mellé lőtt. Nem kisebb helyzet maradt ki a 17. percben is. Szabados 50 métert sprintelve, 3 hazai játékost is lefutott a bal szélen, az ötös magasságából laposan a középen érkező Kocsishoz játszott, aki tisztán érkezve 7 méterről eltörte a labdát!A 20. percben komoly bajba is kerülhettünk volna. Baráth balról – megfutva Maczinkót – nagy lendülettel húzott a 16-oson belülre, az alapvonal közelében, az őt felvenni igyekvő Varga csúszott be elé, a játékos elesett, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott! A labda mögé a Suscsák állt és nagy erővel (nem túl jól helyezve), laposan a bal alsó sarkot célozta meg, azonban Kires gyors vetődéssel, nagy bravúrral kiütötte a labdát!A 26. percben azonban már összejött az egyenlítés! Jencsik bal oldalról elvégzett sarokrúgását, a hosszún, az ötös magasságából Maczinkó – felugrás nélkül – a jobb alsóba bólintotta a labdát 1:1. Játékosunk, Pénzügyőrös múltjára tekintettel nem ünnepelte látványosan a találatát.A 33. percben megfogyatkoztak a hazaiak! A saját tizenhatosunk köztelében végezhettünk el szabadrúgást, amit olyan sérelmesnek érzett Búzás, hogy addig reklamált, ameddig a játékvezető előbb sárgát, majd a piros lapot is felmutatta  neki!A 34. percben Gerhardt 20-ról, lapos lövéssel kínálta meg Farkas kapuját, aki előrevetődve fogta a labdát. Az első félidőben nagy iramú, sokszor szikrázóan kemény játékot láthatott a közönség. És ebben a játékban méltó partnerei voltunk a hazaiaknak.Fordulás után sem sok minden változott. A hazaiak (10 emberrel is) valamivel többet birtokolták a labdát, azonban a sok felíveléssel és oldalváltással operáló támadásaik szinte kivétel nélkül fennakadtak a remekül teljesítő védelmünkön. Labdaszerzés után viszont, ügyes adogatások gyorsan mentünk át támadásba. Ebből jópár komoly lehetőségünk is adódott. Ennek ellenére az 53. percben az első lehetőség mégis a hazaiaké volt. Gerhárdt ugrott fel fejelni a félpálya közelében, azonban aláfeküdtek, játékosunk nagyot esett, de a játékvezető tovább engedte a játékot, a leindított labdával SuscsákOrosszal a nyakán – törhetett a büntetőterületen belülre, a támadó 13 méteres emelt lövését Kires látványos vetődéssel megfogta! Válaszul megszereztük a vezetést! Egy kontra során Jencsik szöktette a bal szélen Kocsist, aki nagy lendülettel lefutotta a védőjét, majd befelé húzott – és mivel középen még nem értek föl a többiek – a szöget zárni próbáló kapus érintésével, éles szögből, 4 méterről a hosszú jobb alsóba passzolt 2:1.Innentől kezdve pedig a kontrára berendezkedő együttesünk többször is lezárhatta volna a meccset. Az 58. percben Pethő viharzott el a jobb szélen, a 16-os sarkához érve kicselezte a védőjét, majd az alapvonal közeléből laposan középre lőtte a labdát, amire a hosszún Jencsik érkezett bevetődve, de centikkel lemaradt az átadásról!A 64. percben hazai szabadrúgás következhetett a térfelünk közepéről, az élesen előre kanyarított labda végül érintés nélkül kapura ment, amit Kires másodszorra fogott a jobb alsó előterében. A 72. percben Jencsik 19 méterről tesztelte a hazai kapust, aki vetődve fogta a labdát a bal alsónál. A 88. percben ismét eldönthettük volna a meccset. Szabados futotta meg a bal szelet, majd a 11-es pont magasságából középre, Kocsishoz passzolt, aki pedig vissza, la mélységből érkező Mészáros elé tálalt, támadónk pedig 19 méterről 1 méterrel a kapu fölé tekert (ha továbbította volna a labdát a tőle jobbra teljesen tisztán helyezkedő Pethőnek, nagy eséllyel gól lehetett volna a támadásból).A 90. percben Szabados akasztották a 16-oson belül, de a játékvezető sípja néma maradt. A hajrá egyébként rengeteg hazai íveléssel zárult, de Varga és Orosz ma a levegő urai voltak és mindent elfejeltek.Nagy, kemény, férfias meccs volt! Izgalmakkal, fordulatokkal! Hihetetlen, hogy az ezer sebből vérző csapatatunk győzni akarásban a papíron jóval esélyesebb hazaiak fölé tudott nőni. Ma mindenki, ha kellett csúszott-mászott egymásért és a sikerért. És bizony sokszor játékban, kreativitásban is a Pénzügyőr félé tudtunk nőni. Ma nem szabad senkit kiemelni (pedig lenne kit), mert ma a nagybetűs CSAPATNAK köszönhető ez a győzelem. És ebből még az sem von le semmit, hogy a hazaiak közel egy órán keresztül 10 emberrel játszottak. Igaz ezt utóbb szinte minden mezőnybeli szabálytalanság tekintetében kompenzálni is próbálta a játékvezető, a Pénzügyőr javára. Most talán átléptük a saját árnyékunkat, megmutattuk, hogy jobb, gazdagabb, papíron erősebb csapatok ellen is képesek vagyunk a sikerre és ehhez nem kell más, mint 43-as szív (fegyelem, elszántság, taktika és egy kis játékosság)! Lassan sajnálni fogjuk, hogy véget ér a szezon (bár az is lehet, hogy + 1 hét és nem tudnánk már kiállni). Addig is ízlelgessük, bő egy hét alatt 9 pontot szereztünk!A jövő héten szombaton, a szezon zárásaként a bajnokaspiráns Csepel SC csapatát fogadjuk 17-órai kezdéssel, a Fáy utcában. Ami egyben egy hosszú időszakot lezárását is jelenti, mert 6 év után távozunk a Vasas pályáról.