2. forduló: 43. SZ. ÉPÍTŐK SK – ASR GÁZGYÁR 2:2 (1:2)

2019.08.24. 17-óra, Mészöly Kálmán műfüves pálya:

Gerhardt 5 (Pethő 57p 5), Kocsis B. 5

Gól: Kocsis B. (46p), Jencsik (61p)

Gólpassz: Horváth N., Pethő

Sárga: Varga D. (65p), Kocsis B. (84p)

Emecz Viktor:“Azt gondolom hogy az a csapat, amely 0-2-ről feláll és kiegyenlít dicséretet érdemel. Viszont nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy más csapatok 2 forduló után 3 rúgott góllal előkelőbb helyen állnak, mint mi. Ennek roppant prózai oka van; hátul még veszélyesebb vagyunk mint elől. Az 5 gólból 4 nem kidolgozott akció végén született, azokat mi ajándékoztuk ellenfeleinknek. Míg mások hátul a legegyszerűbb megoldást választják, célfutballt játszanak, addig mi még mindig “szépen” akarjuk megoldani a szituációkat. Áldozatvállalás és alázat nélkül csak alkalmi sikereket lehet elérni, viszont hosszútávon eredményt nem, ezért sürgősen rendet kell tenni a fejekben, ha nem akarunk a tavalyihoz hasonló szezont.”

69206957_2555588957809756_7290687537348083712_nIdei első hazai bajnoki mérkőzésünkön a Gázgyár csapatát láttuk vendégül. A vendégek a sikeres Magyar Kupa szereplés után a bajnokságban vereséggel kezdtek, így ők is az első pontjaikért léptek pályára ezen a napon. A mieink dolgát nehezítette, hogy erre a hétvégére mindössze 14 (!) játékos állt rendelkezésre különböző okokból. Emellett vezetőedzőnk, Hevesi Tamás is a “jól megérdemelt” pihenőjét töltötte ezen a héten, így ezen a hétvégén Emecz-Slehovszki kettős irányításával futottak ki a játékosaink. A kevés variációs lehetőség miatt a mérkőzésre elsősorban a stabil védekezést, és az abból való gyors megindulásokat tűzhettük ki célul.

68999338_2555591031142882_6315905058382807040_nA mérkőzés kezdetén azonban kiderült, hogy ellenfelünk is inkább a biztonságra törekedve lépett pályára, támadásban pedig hosszú labdákkal igyekeztek operálni. Az iram így nem volt túl nagy a mérkőzés kezdetén, ami a taktikák mellett, a rekkenő hőségnek is volt köszönhető. A kapusok közül először a vendégek hálóőrének akadt dolga, mindjárt a 3. percben Szabados 18-ról leadott kőkemény lövését kellett kiütnie. A 9. percben ismét újdonsült csapatkapitányunk volt főszerepben, beadása egy vendég kézben akadt el, ám a játékvezető vétlennek ítélte az esetet és nem fújt a sípjába.

69276020_2555591464476172_1883533589555970048_nTovábbra is mi maradtunk támadásban, azonban igazán nagy helyzetekig nem jutottunk el. Előbb Horváth N. beadására nem érkezett senki megfelelő ütemben, majd Kozma és Kocsis távoli lövését hárította könnyűszerrel  Zubány. A 21. percben jött az első igazán nagy lehetőség a mérkőzésen. A 16-oson belül Kocsis több védőt is maga mögött hagyva cselezte be magát egészen az ötösig, lövése azonban középre ment, így maradt a 0-0. Kár érte, mert ez igazán nagy helyzet volt!

69331852_2555589147809737_9147033777761943552_nNem sokkal később viszont már változott az eredmény és sajnos nem a mi javunkra. A 22. percben a saját térfelünkön, a szögletzászló közelében, a többször is késlekedő Szabó Zs. felszabadítása lepattant egy vendég lábról, egyenesen Sergő elé, aki a 16-oson belülre vezette a labdát, és játszott az 5-ösön álló Csékához, volt játékosunk pedig a kapu közepébe passzolt, 0-1. Ebben a szituációban Szabó Zs. mellett Kires és a belső védőink sem voltak a helyzet magaslatán.

69435084_2555589861142999_6960986949851021312_n69557286_2555589957809656_6419293631391203328_n

Volt játékosunk, Cséka Krisztofer sportszerűen nem ünnepelte meg a gólját.

Pár perccel később tovább növelte előnyét a Gázgyár. A 29. percben egy középen előreívelt labdánál Kóródi és Kires nem értették meg egymást, kapusunk későn és feleslegesen indult ki a kapujából, így Sergő 16 méterről átfejelte felette a labdát, ami így az üresen hagyott kapunkba pattogott, 0-2.

68815925_2555589697809682_8427771697943281664_nFél óra játék után azzal szembesülthettünk, hogy magabiztos vezetés helyett, elmenni látszott a meccs! Hidegzuhany, mondhatjuk, ráadásul két könnyen elkerülhető gólt szerzett az ellenfelünk. Ettől kezdve támadásban kellett még többet vállalnunk, hogy mielőbb javítsunk az eredményen. A mérkőzés irama továbbra sem volt túl nagy, mert mindkét csapat játékosai kénytelenek voltak megküzdeni az időjárás elemeivel is. A második bekapott gól után nem sokkal Varga D. ugratta ki ígéretesen Szabadost, azonban egy vendég védő az utolsó pillanatban tisztázni tudott a csapatkapitányunk elől. A 39. percben Szabadossal szemben szabálytalankodtak a 16-os előterében. Ígéretes helyről lőhettünk szabadrúgást. A labda mögé Szabó Zs. állt, lövése a sorfalról levágódott, Varga D. ismételhetett a kipattanóval, lövése azonban ha nem is sokkal, de mellé szállt. A félidő végéhez közeledve ismét meginogtunk hátul, egy szabadrúgást íveltek középre, amit a vendégek csapatkapitánya üresen vett le a büntetőterületen belül, de szerencsére 10 méterről elhibázta a kapunkat. A 45. percben érkezett részünkről a várva várt szépítés, Kocsist Horváth N. ugratta ki középen, aki egyedül mehetett kapura, és passzolt a jobb alsó sarokba a kifutó kapus mellett, 1-2.

68950818_2555592297809422_1190939760542089216_nA második játékrészre Jencsik érkezett a középpályára, ezzel is tovább erősítve a támadószekciót. A frissen becserélt középpályásunk nem is tétlenkedett sokat, 2 perccel pályára lépése után 25-ről kínálta meg a vendégek kapusát, aki azonban ismét hárítani tudott. Az 53. percben egy gyors támadás után veszélyeztetett a Gázgyár, a tizenhatoson belüli lövést azonban Kires magabiztosan védte. A második játékrészben láthatóan az eddigieknél is nagyobb hangsúlyt helyeztünk a támadásokra, ami végül a 60. percben ki is fizetődött. A jobb oldalon Horváth N. cselezte be magát a 16-oson belülre, ahol Pethőhöz játszott, fiatal támadónk pedig az 5-ös túloldalán álló Jencsikhez passzolt, akinek közelről nem okozott gondot a vendégek kapujába juttatni a labdát, 2-2.

68881787_2555593447809307_6925387722576101376_n68916863_2555593481142637_8763779182921515008_nAz egyenlítés sikerült, sőt a játék képe alapján a 3. gól is benne volt a játékunkban, miközben a vendégek is vezettek veszélyes kontra támadásokat. Sőt nem sokkal az egyenlítő találatunk után, akár vissza is vehették volna a vezetést. A vendégek támadója a tizenhatosnál fordulhatott kapura, a lövése pedig a felső lécen csattant!

68782522_2555594441142541_9069990783255314432_n A 72. percben Szabó Zs. végezhetett el 30-ról, középről szabadrúgást. Lövés helyett a löbbölést választotta, így a bal oldalon Szabados került a védők mögé, tiszta helyzetből leadott, közeli lövése azonban az   oldalhálóba vágódott! Pedig középen Kocsis teljesen üresen várta a labdát. Az utolsó 10 perchez érve 3-4 szögletet is elvégezhettek a vendégek, melyek közül a legnagyobb lehetőség Balogh előtt adódott, aki ballal kapásból lőtt, de Kires könnyen védett.

69345269_2555588941143091_2044796559115157504_nA 86. percben megfogyatkoztak a vendégek! Kontratámadást indítottunk, az ellenfél térfelén Kocsis remekül fordult le Sebestyénről, az utolsó emberről, aki mezénél fogva visszarántotta csatárunkat! A játékvezető pedig habozás nélkül kiállította a vendégek védőjét. Ezután a vendég kispad előtt alakult ki kisebb tumultus, de egyik csapat sem fogyatkozott meg az incidens után. A mérkőzés utolsó perceire is maradtunk támadásban, emberelőnyünket próbáltuk gólra váltani. És meg is lett volna rá a lehetőség. A 89. percben Szabados húzott befelé balról és lőtt a tizenhatoson kívülről, lövése azonban Zubány kezében landolt. A hosszabbítás perceiben pedig Szabó Zs. előtt adódott lehetőség, a tizenhatos előterében vezette keresztbe a labdát, majd jobbról leadott lövését blokkolták a vendégek. A szöglet után Szabados lőtt kapu fölé, ezzel zárva a meccset.

69009096_2555592501142735_325149575725711360_nA játék képe és a helyzetek alapján ez lehetett volna egy sima siker is, az eredmény alakulása miatt azonban örülhetünk a megszerzett egy pontnak.A mérkőzés legnagyobb pozitívuma, hogy kétgólos hátrányból sikerült felállnunk, azonban a könnyen bekapott gólok, valamint a kihagyott helyzetek miatt nagyon is bosszankodhatunk. A mérkőzés legnagyobb részében fölényben játszottunk, de ez sajnos az eredményben végül nem mutatkozott meg. A kapott góljainkat nagy egyéni hibák előzték meg, miközben nekünk nagyon meg kellett szenvedni az egyenlítésért. Ráadásul ezek a hibák pont azoktól a játékosoktól érkeztek, akiktől, az extra teljesítményt várnánk. A jövőben a hátsó alakzat összekovácsolása, valamint a helyzetkihasználásunk mielőbbi javítása lehet az elsődleges feladatunk, illetve a védekezés és támadás közötti egyensúlyt is meg kell találnunk. Ellenkező esetben, egy könnyebb ellenfél ellen is nagyon meg fogunk szenvedni majd.

A jövő héten szombaton 11-órai kezdéssel, a szintén Magyar Kupa-főtáblára jutó, bajnokságban jól rajtoló Unione-hoz látogatunk. Nehéz mérkőzés vár ránk, de bízzunk a jobb folytatásban.

fotók: gázgyár facebookos oldal