4. forduló: KÖZTERÜLET SK – 43. SZ. ÉPÍTŐK SK 1:2 (1:1)

Mizsei 6 (Pintér 70p), Varga D. 5 (Kovács D. 46p 6), Demeter 7, Szabó M. 7 (Maczinkó 87p 0)–

Pethő 6 (Gerhardt 68p 6), Szabados 6

Gól: Pethő (3p), Jencsik (58p)

Gólpassz: Orosz, Szabados

Sárga: Mizsei (28p), Demeter (68p)

Dr. Hevesi Tamás:“Sajnos még mindig hiányzik belőlünk a “gyilkos ösztön”, de mégsem lehetünk elégedetlenek, mert nagyon egységesek és siker éhesek voltunk. És ma a győzelem volt a legfontosabb.”

IMG_30793 meccs 1 pont, ez nem sok. A hétközben siker a kupában, ehhez jött egy kis most, vagy soha hangulat. Talán a hazaiak is így gondolkodtak a meccs előtt. Ők az első pontjaikra vártak. Ha nem is kötelező győzelem következett, de az esélyek mindenképpen mellettünk szóltak az újonc Közterület ellen.

IMG_3091Különböző okok miatt Kóródi, Örkényi, Kires, Kocsis és Kozma hiányzott a vasárnapi keretből.

IMG_3120Esélyeshez méltón is kezdtünk! A 3. percben egy ügyes akció végén Orosz ugratta ki Szabadost aki egészen a hazai ötös sarkáig jutott, ahol azonban a becsúszó, blokkoló Görög lábáról szögletre pattant a labda. Szöglet! A bal oldali sarokrúgást Jencsik tekerte a hosszúra, Orosz visszafejelte a labdát a bal kapufa tövénél helyezkedő Pethőhöz, aki közvetlen közelről a kapuba stukkolt 1:0.

IMG_3117Az előny könnyen jött és könnyen ment is! Az 5. percben egyenlített a hazai csapat. Bal oldalról, a 16-os magasságából a büntetőterületen belülre bedobott labdát Varga gyengén “szabadította fel”, ezáltal tulajdonképpen lekészítette a labdát Laurovics részére, aki köszönte az ajándékot és 15 méterről a vetődő Berencsi alatt a kapu közepébe bombázott 1:1.

IMG_3147A 7. percben nem sokon múlott, hogy megint visszaszerezzük az előnyt. Jencsik dobta ki a jobb szélre Balazsin elé a labdát, aki az alapvonal közelében, a védője mellől befelé esernyőzött, majd középre továbbította a labdát, amit még Szabados elől egy védő el tudott sodorni, azonban mögötte Pethő tisztán érkezett, de fiatal támadónk 6 méterről csúnyán fölé lőtte a labdát!

IMG_3155A 12. percben Orosz jobb oldalról elvégzett, rövidre tekert szabadrúgását ütötte el Szabó Zs. elől az ötösön a kapus. A 14. percben Pethő kerül tiszta lövő helyzetbe, a 18 méteres lövése azonban méterekkel elkerülte a jobb alsót. A 23. percben viszont kis híján hátrányba kerültünk. Egy kósza hazai kontra (2 támadó állt 5 védőnkkel szemben) végén Kalácsa 15 méterről, kissé jobbról lőhetett kapura, amit Berencsi lábbal védeni tudott, az ismétlés Vargát találta el, majd Demeter végre takarítani tudott! A 25. percben egy bal oldali hazai pontrúgás átszáll a hosszú ötösre, Berencsi a gólvonalon ragadt, Jencsik mellől pedig éles szögből fejelni tudtak, végül a bizonytalankodó kapusunk kezéről az alapvonalon túlra perdült a labda.

IMG_3258A hajrá percei viszont ismét a miénk volt. Előbb egy formás akció után Szabados beadása után Pethő lesről fejelt mellé, majd Balazsin jobb oldali szögletére Jencsik érkezett középen és 6 méteres fejesét a kapus a léc alól bravúrral piszkálta ki!

IMG_3179Az első félidő labdabirtoklási és mezőny fölényünkkel telt. Gólra gólt kapni nagy luxus volt, mert ez felhozta a hazaiakat, akik a védekezés mellett néha igen nagy elánnal indultak támadásba. Szerencsére ez csak nagyritkán következett be.

IMG_3388Szünetben Vargát Kovács D. váltotta. A 2. félidő, az első percétől kezdve sokkal egyértelműbb volt mint az első. Folyamatosan nálunk volt a labda és mindkét szélen gyors támadásokat vezettünk. A szélről bejövő labdák viszont nem voltak túl sikeresek, mert a legtöbb esetben egy védőt találtak meg. A félidőt majdnem góllal indítottunk! Egy keresztbe ívelt labdát, az ötös jobb sarkáról Orosz fejelt kapura, amit a kapus elsőre fogott, de aztán kiejtett, Demeter pedig a kapus és egy védő mellől besodorta a labdát a kapuba. A játékvezető némi hezitálás után kifelé ítélt szabadrúgást!

IMG_3324 A félidő első negyedórájában két alkalommal is sikerült mélységi passzal Szabadost kiugratni, csapatkapitányunkat mindkét esetben hátulról szabálytalanul akadályozták (pedig egyedül törhetett volna kapura). Nagy meglepetésre mindkét esetben a játékvezető rendkívül nagyvonalúan, még a sárga lapot sem mutatta fel szabálytalankodó játékosoknak. A második alkalommal (az 58. percben) a szabadrúgás mögé Jencsik állt és kissé jobbról, 19 méterről védhetetlenül tekert a sorfal felett a rövid felső sarokba 2:1.

IMG_3369A folytatásban is maradtunk támadásban. Azonban a támadó harmadban továbbra sem voltunk elég higgadtak. A 70. perc környékén egy jó Szabados megugrás a jobboldalon, de a beadás ismét védőt talált, a labdát Orosz szedte össze a hazai kaputól 20 méterre és életerős, lefelé csapódó bal lábas lövést küldött a Közterület kapujára, azonban a kapus a helyén volt és vetődve kiütötte a labdát. A félidő második felében a csereként pályára lépő Gerhardt szerezhetett volna gólokat. Előbb Szabó M. beadásáról maradt le középen.

69748762_3673173309375103_8592876305295343616_o70427090_3673172119375222_7427477641520742400_o69665807_3673172822708485_5179664506673954816_oMajd egy kiugratás után 15 méterről lőtt alig a rövid jobb felső mellé!

69927286_3673171539375280_4348947084926255104_o69663263_3673170246042076_3892048528402284544_oAztán 81. percben majdnem ráfáztunk a kihagyott helyzetekre, mert a térfelünk közepén Jencsik fordult bele az emberébe, aki tolt egyet a labdán, majd 18 méterről erős lapos lövést küldött a kapunkra, a labda kipattant a vetődő Berencsiről, szerencsénkre Kovács D. gyorsan reagált és mezőnybe vágta a berobbanók elől a labdát!

69838875_3673170432708724_1531268313332580352_oAz eredmény viszont már nem változott. Meg lett az első győzelem. A játék képe alapján sokkal simább is lehetett volna, de ne legyünk elégedetlenek. A 3 pont ma mindennél fontosabb volt. Rengeteg támadást vezettünk a széleken, ezekből sok is volt a bejátszott labda, de mégis kevés helyzetünk adódott ezekből az akciókból, mert általában védőt találtunk a beadásokból. Emellett az ellenfél sokszor rendkívül kellemetlen stílusban védekezett. Sok ütközéssel, szabálytalansággal. Ráadásul a játékvezető ebben partner volt. Különösen a kilépő Szabadossal szemben, (az akkor már sárga lapos) Pozsonyi által elkövetett szabálytalanságok megtorlatlansága érthetetlen. A győzelem ízét megízlelve, mondhatjuk jó lenne most már egy darabig ezen az úton maradni.

70498380_3673173246041776_6395591931677638656_oA meccs után közös ebéden vett részt a csapat.

A folytatásban, jövő héten szombaton (17-órai kezdéssel) a hazai pályán fogadjuk a Testvériség csapatát. Tavaly óta nekik is lenne miért visszavágni.