6. forduló (halasztott mérkőzés): SVÁBHEGY FC – 43. SZ. ÉPÍTŐK SK 0:3 (0:0)

2019.11.13. 20-óra, Budafoki MTE műfüves pálya:

Jencsik 5,  Pethő 7

Gól: Kozma (65p), Pethő (75p), Szabados (88p),

Gólpassz: Szabados, Jencsik, Gerhardt

Sárga: Maczinkó (28p), Szabados (44p), Demeter (58p)

Dr. Hevesi Tamás:“A mutatott játéknál, ma sokkal fontosabb volt az eredmény. Persze ehhez a stabil védekezés mellett kellettek elől a villanások is.”

A Svábhegy Magyar Kupa mérkőzése miatt, a 6. fordulóból elhalasztott mérkőzést játszottak a mieink szerda este. A hazaiak az elmúlt 3 mérkőzésüket elvesztették, de előtte nem érhette szó a házuk elejét, mert bizony stabil középcsapatként szerepelnek az idei szezonban. A mieink egy hétvégi (Ikarus) elleni győzelemmel érkeztek a meccsbe, azzal, hogy egy esetleges újabb sikerrel nagyon eltávolodhatunk volna a kiesési zónától és a hátralévő mérkőzéseken sokkal inkább nézegethetünk majd előre, mit hátra.Sajnos a mögöttünk hagyott heteket sem úsztuk meg sérülés nélkül. Az amúgy is rendkívül szűkös keretünk tovább szűkült. Berencsi talp sérülése után, most Pintér dőlt ki vállsérüléssel hetekre.A mérkőzés szeles, nyirkos, szemerkélő esőben kezdődött. Szokták volt mondani, hogy ugyan helyzet nem volt, de a játékra nem lehetett panasz. Hát itt lehetett. Egy két passznál tovább egyik csapat sem tudta birtokolni a labdát. Csapongó, sok hibával tarkított volt az első félidő. Az első 20. percben a hazaiak játszottak enyhe mezőnyfölényben, de helyzet, lehetőség, kapu előtti szituáció egyik oldalon sem akadt.Az első helyzetre a 19. percig kellett várni. Ekkor Szabados szerzett labdát a hazai térfél közepén és a mélységből, a jobbösszekötő helyén érkező Horváthoz emelt aki egészen az ötös sarkáig küzdötte magát, ahol némi védői nyomás hatására a földre került, de fektében még kapura kanalazta a labdát, ami átgurult Nándori lába között, de mielőtt elérhette volna a gólvonalat egy visszazáró védő a mezőnybe vágta a labdát! A 23. percben válaszképpen Marczinka indult el balról a félpálya közeléből, könnyen kicselezte a rá rontó Jencsiket, majd egészen a 16-osunkig vezette a labdát, végül 18 méterről sistergős lövést küldött a kapunk jobb felső sarka felé, azonban Kires a levegőben úszva oldalra ütötte a labdát.A két gyors helyzet váltás után ismét visszazuhantunk a csapongó mezőnyjátékba. Egészen a félidő hajrájáig, amikor is rövid időn belül Pethő két alkalommal is betalálhatott volna! Előbb a 39. percben lendületesen tört előre támadónk, majd középről 17 méterről ellőtte a bal alsó sarkot, Nándori azonban nagyot nyújtózkodva szögletre tolta a labdát. 1 percre rá Horváth-Pethő jobb oldali akció végén Pethő az ötös sarka közeléből, 6 méterről estében a kapusba lőtt!A félidő hajrája bizakodásra adott okot, mert a meddő küzdelemben mi tudtunk villanásokat bemutatni és igazi helyzeteket kidolgozni. A szünetben cserére kényszerültünk, a folytatásban a térdét fájlaló Horváth helyett Szabó M. lépett a pályára.Szerencsére a fiúk nem aludtak be a szünetben és egyre jobban játszottak. Az 57. percben Pethő ugrott ki a hazai térfél közepéről, egyedül vezethette a labdát Nándori kapujára, majd 12 méterről elbökte a labdát a kifutó kapus mellett-felett ami azonban centikkel ugyan, de elkerülte a bal alsó sarkot! A 65. percben megszereztük a vezetést! A hazai térfél közepén Jencsik remekül a védelem mögé, a 11-es pontra emelte a labdát, amire a hosszú oldalról Kozma robbant be, a védővel való összecsapás során nála maradt a labda, amit elsőre még a kapujából kilépő kapusba lőtt, de másodszorra már nem hibázott és a léc alá emelt 1:0.A folytatásban is mi maradtunk veszélyesek. A 75. percben az igen agilisan futballozó Pethő révén növeltük az előnyünket. A bal szélen Szabados hozta fel a labdát, a 16-os sarka közelében lelassított, majd élesen az ötös hosszú oldalára tekerte át a labdát, ahol Pethő mintaszerűen érkezett és  kibújva a védője mögül a jobb alsóba bólintott 2:0. A 85. percben Jencsik találta el kurtán-furcsán a labdát, de az pont így lett jó, mert a 16-osn belül helyezkedő Kocsishoz pörgött, aki lerázva magáról a védőjét, ezzel hatalmas helyzetbe került, de 10 méterről a kapu fölé bombázta a pattogó labdát! A 88. percben Gerhardt ugratta ki a leshatáron helyezkedő Szabadost, aki egyedül törhetett kapura, elvitte a labdát az elé kifutó Nándori mellett is, majd csinált még egy-két lövőcselt is ezzel elbizonytalanítva a kapuba beszaladó védőt, végül 11 méterről a jobb alsóba lőtt 3:0. Az utolsó percekben még Kocsist állították meg ziccerben (vitatható) lesen.Amennyire csapongó volt az első játékrész, annyira szépen kiegyenesedtünk a második félidőre. Ráadásul még a lábunkban is maradt néhány gól. A hatékony támadásaik mellett dicséretet érdemel a védekezésünk is, hiszen a végig agresszíven futballozó hazaiaknak helyzetet sem engedtünk, Kires szinte végig dologtalanul állt a kapunkban. Fontos győzelem volt ez, mert a kieső zónában levő csapatoktól ezzel nagyon eltávolodtunk. Igaz ma sem úsztuk véráldozat nélkül, most Demeter szedett össze komolynak tűnő húzódást. A folytatásban az őszi szezon zárásaként két, tavaly még NB3-ban szereplő együttessel mérkőzünk meg.Elsőre szombaton 13-óra kezdéssel Pasarétre látogatunk, a jelenleg 5. Pénzügyőr vendégeként.