Téli Teremtorna középdöntő!

• 2019-01-05

A selejtezés – még decemberben – remekül sikerült a fiúknak, 100%-os teljesítménnyel jutottak a január 5.-i középdöntőbe. Ennek is köszönhetően, viszonylag könnyebbnek tűnő (II.) csoportba kerültünk.

A szombat 13-órától kezdődő csoport küzdelmek során az ellenfeleink a Blsz2-es MLTC, a Blsz3-as Nimród SE és a Blsz4-ben szereplő Csepel UP SE csapatai lettek.

A mieink végül a Berencsi, Balla, Maczinkó, Kovács, Örkényi, Sztranyovszky G., Szabó M., Pintér, Pethő, Cséka, Szabados és Vécsi kerettel, Slehovszki Krisztián irányításával vágtak neki a szombati küzdelmeknek.

49645522_285089349023644_3024879440040558592_nA csoport nyitó meccsén az MLTC ellen léptünk pályára. Jól kezdtünk, hamar 2:0 volt ide Vécsi és Szabados találataival. A félidő második felére feljött és egyenlített az ellenfél (2:2). Fordulás után Kovács révén egy rövid ideig megint nálunk volt az előny, de ezt még – ismét – egalizálta az ellenfél. Aztán mienk lett a végszó, Vécsi palánkra rúgott labdáját Szabó M. estében tuszkolta a kapuba, ezzel beállítva a 4:3-as végeredményt.

49495982_302951780342964_9155486187501125632_nKét meccses szünetünk következett. Ezalatt a Nimród – Csepel UP 5:2 és MLTC – Nimród 3:3 meccseket játszottak.

A következő meccsen a Csepel UP SE ellen léptünk pályára, ami végül igen simára sikeredett, végig vezetve végül 8:1-re nyertünk. A góljainkat Szabados, Vécsi (3), Cséka, Sztranyovszky G., Pethő, Maczinkó szerezték. Ezzel el is dőlt, hogy továbbjutottunk a vasárnapi döntőbe!

Az, hogy első, vagy második helyen, arról a következő Nimród SE elleni csoport meccs volt hivatott dönteni. Sajnos az egymás után két meccs nekünk sem tett túl jót, mert hiába voltak meg a helyzeteink, az első félidőben a gólokat csak a sárgák szereztek (0:3).

49826020_333476494174694_7034945565133635584_nFordulás után sem javult sokat a helyzet, mert kezdés után pillanatok alatt már 0:5 szerepelt az eredményjelző. Ezután Vécsi rázta meg magát egy kicsit, két gólja némi szépségtapaszt jelentett. De csak néhány pillanatra mert a gyengélkedő védekezésünk miatt hamar “helyreállt” az 5 gólos különbség, a 2:7-es végeredmény. Ez az eredmény (és főleg a mutatott játék) bizony nem válik a dicsőségünkre.

A csoport utolsó meccsén az MLTC – Csepel UP SE 5:3. Ezzel eldőlt, hogy ebből a csoportból az első 3 helyezett jutott tovább a vasárnapi döntőbe.

Screenshot_2019-01-05 BLSZ FELNŐTT TEREMTORNA KÖZÉP DÖNTŐ 2 CSOPORT 1 forduló - MLSZ adatbankA mieink végül a 2. helyen jutottak tovább, ezzel jócskán megnehezítve a folytatást. Holnap, az egyenes kieséses szakaszban, 10:45-kor lépnek pályára a 3. csoport csoportgyőztese ellen (Testvériség SE), ami már most borítékolható, hogy nem lesz egyszerű feladat.