Hétvégén a III. VAR Kupán szerepeltünk!
- 2026.06.28.
A június 27-28-i hétvégén, amolyan előszezon tornán, a III. VAR Kupán szerepelt a csapatunk. Az MLSZ bázisán, Telkiben megtartott 2 napos rendezvény elsősorban a VAR rendszer tesztelését és a játékvezetők továbbképzését szolgálta. A mieink amolyan örökös „VAR Kupagyőztesként” érkeztek erre a tornára, tekintettel arra, hogy az első kettőt megnyertük. A lebonyolítás sajátossága miatt cím védésre eleve nem kerülhetett sor, mert most három, négy fős csoportban mérkőztek meg egymással a csapatok, folytatás nélkül.
A mieink a bajnoki rivális Szabadkikötő, a BLSZI-es kieső Ludovika és a most feljutó II. Kerület UFC ellen mérkőztek meg 2×35 perces mérkőzéseken.
A mieink igencsak szűkös kerettel vettek részt a tornán. Nyaralások, sérülések, egyéb elfoglaltságok miatt szükség volt – és erre a kiírás lehetőséget adott – 3 próbajátékos szerepeltetésére is. Mindenesetre a 40 fokos melegben lejátszott mérkőzéseket mindössze egy cserével játszottuk le.
Szombaton két mérkőzésen léptünk pályára. Elsőként délelőtt 10:30-kor a Szabadkikötő ellen.
Bár az első percek a mieink támadásaival és kapura lövéseivel telt el, azonban a 10. perben egy 16-os környékéről elvégzett szabadrúgás után mégis a Szabadkökötő szerezte meg a vezetést. Néhány percre rá Zilahi belépője ért büntetőt az ellenfelünknek, amit értékesítettek is, ráadásul Zilahit ki is állította a bíró. Szóval a kegyetlen kánikulában a mérkőzés több mint háromnegyedét 10 emberrel játszottunk le.
A második félidőben tovább növelte az előnyét a Szabadkikötő. Aztán viszont újra előttünk adódtak lehetőségek. Előbb Radócz lépett ki Erdős labdájával, de a kapussal szemben állva mellé lőtt, majd közvetlenül a lefújás előtt Kocsis Á. játszott össze nagyszerűen Erdőssel, aki 13 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. A vége így 1:3 lett.
Némi pihegés és közös csapat ebéd következett a Cibóna étteremben és már mehettünk is a következő, 15:30-as megmérettetésre a Ludovika ellen. A másik mérkőzésen egyébként a BLSZI idei kiesője kikapott a BLSZI ide egyik feljutójától (II. Kerület UFC-Ludovika SE 2:1).
Viszonylag jól is kezdtünk, mert Erdős révén meg is szereztük a vezetést. Ez is lett a félidei eredmény. Fordulás után azonban egy büntetőből, majd egy szöglet utáni fejesből fordított a Ludovika. Ezután azon rákapcsoltak a mieink, folyamatosan vezettük a támadásokat, végül a meccs hajrájában egy formás akció után, a középen érkező egyik próbajátékosunk révén egyenlítettünk, majd a lefújás pillanatában Pálmai 16 méteres lövésével a győzelmet is megszereztük (3:2). A másik mérkőzésen II. Kerület UFC-Szabadkikötő 2:0.
Vasárnap folytatódott a torna, ahol már csak az addig 100%-os II. Kerület UFC várt ránk. A 10:30-kor kezdődő mérkőzésen sem volt kegyes hozzánk az időjárás, maradt a 40 fokos hőség, ráadásul a keretünk sem lett nagyobb.

Csapatkapitányunk Kmetykó Márk távollétében szombaton Gyurkó Tamás, vasárnap pedig Erdős Dávid viselte a karszallagot.
Fásult csapatunkon át is gázolt rajtunk a BLSZI-es újonc. A végén egy utolsó perces büntetőből Molnár Dávid állította be az 1:4-es végeredményt.
Ezzel tulajdonképpen (szerencsére) épségben túléltük ezt a két napot ebben a tikkasztó hőségben.
A folytatás már a felkészülésről fog szólni, amit július 6.-án kezd el a Csapat.






